Міжшкільний навчально–виробничий комбінат трудової та професійної підготовки і профорієнтації школярів і молоді (в подальшому МНВК) міста Павлограда – це комунальний навчально-виховний заклад першого атестаційного рівня, який задовольняє потреби громадян, держави і суспільства у профільній трудовій,  профорієнтаційній, допрофесійній та професійній підготовці учнів 10–11 класів загальноосвітніх середніх шкіл , згідно з нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки  України, здійснює професійне консультування учнівської молоді, забезпечує реалізацію потреб особистості в отриманні професії і кваліфікації  відповідно до її інтересів, здібностей, наявних умов, соціального замовлення держави, служби зайнятості

МНВК м.Павлограда створений в 1978 році на підставі рішення Павлоградського міськвиконкому  № 554 від 16.06.1978 р. з метою підготовки учнів старших класів середньої школи до праці і свідомого вибору професії та відповідно пропозицій підприємств, установ і організацій міста, а також потреб ринку праці. Підставою послужив наказ № 112 Міністерства освіти СРСР від 30 серпня 1974 року «Про організацію міжшкільних навчально-виробничих комбінатів трудового навчання і професійної орієнтації учнів».

З 1980 по 2018р.р. в комбінаті навчалося 18316 учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл, тобто було охоплено 100% старшокласників і навчалися вони з професій: маляр, слюсар з ремонту  автомобілів, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, продавець непродовольчих товарів, кухар, швачка, оператор комп’ютерного  набору, водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»), водій автотранспортних засобів (категорії «В»), секретар керівника (організації, підприємства, установи), агент з організації туризму.

Викладацький склад був укомплектований з інженерно-технічного персоналу базових підприємств. І тільки в 1986 році в навчальний-виробничий комбінат були прийняті на роботу штатні педагоги, що дозволило підвищити якість освітнього процесу.

З розвитком матеріально-технічної бази в комбінаті були відкриті професії, пов'язані з ЕОМ. Таким чином, навчально-виробничий комбінат був центральною ланкою початкової професійної підготовки учнів в СРСР, - велика матеріально-технічна база, кваліфіковані педагогічні кадри, інтеграція з провідними підприємствами міста визначили значиму роль комбінату в освітній системі міста Павлограда.

Основними завданнями МНВК - ознайомлення учнів з трудовими процесами і змістом праці робітників на підприємствах, здійснення професійної орієнтації учнів з метою підготовки їх до свідомого вибору професії, навчання учнів початкових навичок праці за обраною професією.

Ніколи не пізно займатися професійним розвитком. Головне ніколи не зупинятися на цьому шляху. В МНВК ж надана унікальна можливість почати професійну освіту навчаючись в школі.

• по-перше, в МНВК ви отримуєте наукову і навчальну літературу і всю потрібну інформацію про професії.

• по-друге, інтегровані заняття дають можливість розширити кругозір не тільки по своїй професії, а й в супутніх галузях.

Прагнення забезпечити безперервність освітнього процесу, а також високий рівень навчально-матеріального обладнання комбінату дозволили гармонійно організувати день учнів, які вивчають технологію. Для цього один день в тиждень старшокласники займалися не в школі, а проходили навчання в МНВК. Після закінчення навчання учні здавали кваліфікаційні іспити і отримували свідоцтво про оволодіння трудової спеціальністю.

Профорієнтаційна система навчально-виробничого комбінату включає в себе напрямки по інформуванню, консультації та організації роботи з учнями та навчальними закладами району.

Міжшкільний навчальний-виробничий  комбінат в сучасному освітньому середовищі став тим ресурсним центром професійної орієнтації учнів, який був життєво необхідний освітній системі Павлограда

Історія є у кожної людини і вона характеризує його як особистість. Історія навчального закладу - ціла епоха доль людей і їх зайнятості. 41 рік успішної і плідної роботи комбінату доказ існування, аргумент і підтвердження того, що в житті є місце професії. Наш МНВК покликаний служити прикладом в організації профорієнтаційної роботи з вибору професії нашими учнями. Виконуючи свою місію, він вирішує завдання соціально-педагогічної освіти.