ОСНОВИ ДИЗАЙНУ

Web-дизайнер — это человек, обладающий художественным вкусом и знаниями интернет-технологий, который создает Web-страницы и объединяет их в Web-сайты. Главная задача web-дизайнера — оформить интернет-проект так, чтобы как можно больше пользователей им заинтересовалось.
      Специфічна завдання web-дизайнера полягає в тому, щоб уміти розробити стильове оформлення проекту з урахуванням специфіки Інтернету. Тобто, крім того, щоб оформлення проекту було просто стильним, воно повинно відповідати стандартним вимогам, що пред'являються cетью: графічні елементи (логотипи, банери, малюнки і т.д.) повинні бути оптимізовані, при виборі кольору та шрифту необхідно враховувати той факт, що користувач побачить графічне втілення проекту на моніторі, а не на папері. Web-дизайнер відповідає за те, як виглядає і сприймається Інтернет-сайт. Він придумує логотипи, банери і інші елементи графіки, продумує навігацію по сайту, визначає, де слід розмістити текст. Дизайнеру необхідно не тільки створювати цікавий сайт, але і враховувати час його завантаження. Створення інтерактивних web-сайтів - вищий пілотаж web-дизайну.
    Щоб зробити такий сайт, web-дизайнер повинен не тільки володіти мовою HTML і володіти художнім чуттям, але і просто зобов'язаний знати «класичне» програмування і розбиратися в базах даних.
      Крім сайтів, веб-дизайнери розробляють банери, інтернет-листівки, електронні презентації.

Особливості професії

В процесі роботи web-дизайнер вирішує наступні завдання, від яких в майбутньому безпосередньо залежить успішність створюваного проекту:

- визначення цілей і завдань відвідувачів сайту;

- проектування і планування структури сайту;

- розробка інтерфейсу;

- розробка навігації;

- турбота про взаємодію користувача з системою;

- підготовка змісту і контроль його якості.

Основні функції web-дизайнера:

оформлення сайтів;

створення ідеї і розробка макета сервера;

створення стилю виконання макета сервера;

забезпечення найкращого сприйняття web-документів на екрані монітора з урахуванням часу завантаження документів, пропускної здатності каналу передачі даних, розміру графічних файлів документа, якості кольорової палітри;

визначення правил компонування web-сторінок, вибір формату, тла, кількості і якості елементів оформлення;

створення стильових зразків web-документів;

робота з вузлом Internet, Інтернет;

написання програмної частини і коду сторінки;

управління гіпертекстовими документами;

проведення інформаційної політики фірми в World Wide Web (WWW);

установка і робота із засобами підготовки і перевірки web-сторінок;

створення інтерактивних web-додатків;

оновлення, модернізація web-документа;

створення і робота з додатками для статичної обробки.

Плюси і мінуси професії

плюси:

постійна затребуваність на ринку праці,

робота не обмежується межами однієї країни,

можливість віддаленої роботи,

широкі можливості професійного зростання,

можна реалізувати практично будь-яку ідею без грошових витрат,

гідна оплата праці.

мінуси:

розбіжність (іноді) художнього бачення замовника і виконавця, через що доводиться або переконувати в необхідності конкретного дизайнерського рішення, або погоджуватися з поправками.

Місце роботи

дизайн-студії;

компанії, що займаються розробкою сайтів;

будь-які організації, що використовують у своїй роботі персональний сайт і бажаючі його розвивати, модернізувати;

фріланс або робота на замовлення для розробки індивідуального стилю сайту компанії.